13.01.14
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ ЧАСОВОЯРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
источник: ЗА ОГНЕУПОРЫ (Часов Яр)
Програма економічного і соціального розвитку території Часовоярської міської ради, яка була прийнята на 48-й сесії 6 скликання, містить, в тому числі, розділ 1 “Загальна характеристика території Часовоярської міської ради”. Його зміст безумовно зацікавить наших читачів, тому газета публікує розділ практично у повному обсязі.

Місто Часів Яр розташоване в південно-східній частині Донецької області на території Артемівської міської ради, займає 1787 гектарів, або 17,87 км² території. Чисельність населення на 01.01.2013 року складала близько 14,0 тис. осіб.

На території Часовоярської міської ради знаходиться одне з унікальних родовищ вогнетривких глин високої чистоти та формувальних пісків.

У сфері промисловості працюють 3 промислових підприємства.

Містоутворююче підприємство — Публiчне акціонерне товариство «Часівоярський вогнетривкий комбінат», діяльність якого спрямована на підвищення якості вогнетривких виробів, вихід на нові ринки та збільшення обсягів виробництва та реалізації продукції. Комбінат виробляє алюмосилікатні вогнетриви, молоті та нефільтровані вогнетривкі матеріали, добуває вогнетривкі глини та формувальні піски. Річний обсяг виробництва у діючих цінах сягає 175261,3 тис. грн. Середньооблікова чисельність працюючих — 1509 працівників. Підприємство працює в складних умовах, але робить все можливе для збереження виробничих потужностей.

Другим по потужності виробництва є Публічне акціонерне товариство «Завод «Часівоярські автобуси», воно відноситься до підприємств машинобудування та металообробки. Продукція, яку випускає підприємство – це автобуси «Рута» загального призначення різних модифікацій, вони виготовлені на базі шасі ГАЗ-33021, Газель. Продукція сертифікована, завод має товарний знак та сертифікат якості ISO 9001. Підприємство працює над розширенням ринків збуту своєї продукції, над її конкурентоспроможністю, покращенням якості, над розробкою нових модифікацій автобусів торгівельної марки «Рута».

Третім по потужності виробництва є Товариство з обмеженою відповідальністю «Часовоярський завод «Гідрозалізобетон», яке переживає складний економічний період. У 2013 році підприємство нарощувало обсяги виробництва і має всі передумови для розширення асортименту продукції, ринків збуту та зростання заробітної плати працівників.

Через місто Часів Яр проходить стратегічна водяна магістраль – канал «Сіверський Донець – Донбас», яка постачає питну воду на весь Донецький регіон. Цю унікальну споруду обслуговує Часовоярське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу». Підприємство працює над підвищенням якості питної води, зниженням енергоспоживання, скороченням витрат водних ресурсів Донбасу.

Житлово-комунальне господарство міста заслуговує особливої уваги. Заборгованість споживачів за всі види послуг в цілому по місту складає 15418,2 тис. грн. Недостатні обсяги фінансування привели до занедбаного стану об’єктів житлового господарства, доріг, системи водоканалізаційних мереж, тепло- та енергопостачання. На цей час залишені без державної підтримки комунальні підприємства не мають власних фінансових та матеріальних ресурсів для своєчасного та якісного обслуговування населення. Бюджет міста не має коштів на погашення збитків цих підприємств.

Гострою проблемою є фінансування робіт по благоустрою міста та утриманню житлового фонду.

Виробниче ремонтно-житлове підприємство міста Часів Яра створено згідно рішення виконкому Часовоярської міської ради від 27.11.96 р. № 212 та є балансоутримувачем житлового фонду міста, який складається з 138 жилих будинків, загальною площею 180,9 тис. м² та належить до комунальної власності, здійснює контроль за діяльністю приватного підприємства, яке з 01.08.2013 надає послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в житловому фонді. По житловому господарству м. Часів Яра в 2013 році виконано поточного ремонту на суму 268,961 тис. грн. (ремонт покрівель, під’їздів, балконів, внутрішньобудинкових мереж та ін.).

Послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у житловому фонді комунальної власності в м. Часів Ярі здійснює Товариство з обмеженою відповідальністю «Квартал м. Часів Яр», з яким 31.07.2013 укладений договір на надання відповідної послуги за результатами проведеного конкурсу. Товариство з обмеженою відповідальністю «Квартал м. Часів Яр» 03.01.2013 зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Основний вид діяльності товариства – комплексне обслуговування об’єктів.

Водопостачання та водовідведення. На території Часовоярської міської ради послугу по централізованому водопостачанню та водовідведенню усім категоріям споживачів надає Часовоярське регіональне управління комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу». Головним підприємством Часовоярського регіонального управління є комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу». Управління функціонує без права юридичної особи на незакінченому балансі.

На балансі знаходиться 67,77 км водопровідних мереж; 43,73 км каналізаційних мереж; 6 водопровідних насосних станцій; 2 каналізаційні станції, водопровідна очисна станція, каналізаційна очисна споруда, 1 водозабір з поверхневих джерел та 2 свердловини. Укладено 278 договорів з юридичними особами на постачання води.

В 2013 році виконані наступні заходи: замінено ділянок трубопроводів на водопровідних мережах міста – 0,8 км та каналізаційних мереж – 80 м; підготовлені дві водопровідні насосні та одна каналізаційна насосна станції, одна водопровідна очисна та каналізаційна очисна споруди, підготовлений один водозабір з поверхневих джерел та одна свердловина. На виконання цих заходів витрачено коштів на суму близько 23,73 тис. грн.

Теплопостачання. Централізоване опалення у місті Часів Яр здійснює два підприємства: Виробнича одиниця «Констянтинівкатепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» та Публічне акціонерне товариство «Часівоярський вогнетривкий комбінат».

У м. Часів Яр знаходиться виробнича база Виробничої одиниці «Констянтинівкатепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго», яку обслуговує Експлуатаційно-ремонтно тепловий район № 5 м. Часів Яр.

Теплове господарство, яке експлуатує ЕРТР № 5 м. Часів Яр ВО «Костянтинівкатепломережа» ОКП «Донецьктеплокомуненерго», є розгалуженою структурою магістральних і розподільних теплових мереж загальною довжиною 16,943 км в двотрубному численні, 10 котельних потужністю від 1,51 до 19,5 Гкал/год з різноманітним складом основного устаткування. Загальна встановлена потужність котельних складає 49,25 Гкал/час. Підприємством обслуговується 3107 абонентів населення і укладено 18 договорів з юридичними особами на теплопостачання. У 2013 році за рахунок підприємства було виконано наступне: капітальний ремонт 2 котельних - № 1, 10 та поточний ремонт 4 котельних — № 3,4,5,9, проведена заміна теплових мереж протяжністю 932 п.м (у двотрубному обчисленні), з них попередньо теплоізольованих 545 п.м. Разом ремонтів виконано на загальну суму 813,189 тис. грн.

Теплове господарство Публічного акціонерного товариства «Часівоярський вогнетривкий комбінат» складається з теплових мереж загальною довжиною 3,702 км в двотрубному численні, 3 котельних потужністю від 1 до 20 Гкал/год. Загальна встановлена потужність котельних складає 23 Гкал/час. Підприємство надає послугу централізованого теплопостачання 37 жилим будинкам та 4 об’єктам соцкультпобуту.

Послуги зі збору, вивезення та знешкодження твердих побутових відходів по місту Часів Яр надає ТОВ «Ремондіс Артемівськ». На території міста підприємством встановлено 88 євроконтейнерів, ємкістю 1,1 м. куб.

З метою реалізації ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» у м. Часів Яр проводиться робота по організації об`єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Станом на 01.10.2013 року по Часовоярській міській раді зареєстровано 17 ОСББ.

Житлове будівництво.

Однією з найгостріших соціально-економічних проблем в місті остається забезпечення населення житлом. Станом на 01.12.2013 року на квартирному обліку по Часовоярській міській раді перебуває 259 сімей, з них користуються правом першочергового одержання житла 77 сімей, позачергового одержання житла — 15 сімей.

На протязі декількох років в місті житло не будується, та не планується введення в експлуатацію.

Стан економіки підприємств, хронічне недозавантаження виробничих потужностей, обмежені фінансові можливості містоутворюючого підприємства, нерозвиненість соціальної сфери та сфери обслуговування позначаються на зайнятості населення, породжують демографічні проблеми.

В останні 15 років у Часів Ярі значно змінилася демографічна ситуація. Чисельність населення з 19,2 тис. чоловік у 1989 році зменшилася до 14 тис. у 2013 р., у т.ч. скоротилася чисельність населення дитячого та юнацького віку.

Мережа дошкільних закладів становить 4 заклади та 1 НВК. У 2013-2014 навчальному році всі заклади працюють в однозмінному режимі, стало можливим завдяки більш досконалої організації навчально-виховного процесу.

У 2013-2014 навчальному році мережа дошкільних закладів збережена та складається з 24 груп, в яких виховується 488 дітей (в т.ч. 33 дітей дошкільного віку на базі НВК; 2-4 класи — 27 дітей).

Мережа спеціальних груп становить 4, в них 80 дітей. Мережа санаторних груп для дітей, які часто хворіють, становить 1, в них 20 дітей.

Гуртковою роботою позашкільних закладів охоплено 387 дітей (32 гуртки), що складає 44 % від загальної кількості учнів.

На території Часовоярської міської ради станом на 01.11.2013 проживає 2134 дитини віком від одного до вісімнадцяти років, з вказаної кількості 26 дітей знаходяться під опікою. В місті ведеться постійна робота з захисту прав неповнолітніх.

Медичне обслуговування мешканців міста здійснюють:

- «Центр первинної медичної санітарної допомоги Артемівської міської ради» амбулаторія № 4;

- Часовоярська міська лікарня № 3;

- станція швидкої медичної допомоги міста Краматорськ відокремлений структурний підрозділ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф» Часівоярський пункт постійного базування виїзних бригад № 1.

Санаторій-профілакторій Публічного акціонерного товариства «Часівоярський вогнетривкий комбінат» «Восход» забезпечує здійснення лікувально-профілактичних заходів той частки населення міста, яка працює в підприємстві.

Заклади культури в місті представлені початковим спеціалізованим мистецьким навчальним закладом «Школа мистецтв міста Часів Яра», де мистецтву навчається 105 учнів за фахами: сольний спів, фортепіано, гітара, акордеон, скрипка, контрабас, художнє відділення.

Також на балансі ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат» знаходиться Палац культури — головна сцена міста.

Місто славиться дитячим оздоровчим центром «Часівоярець», в якому оздоровлюються діти не тільки робітників ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», але й інші діти громади.

Капітальні інвестиції.

В 2014 році підприємствами та організаціями усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування очікується обсяг капітальних інвестицій на загальну суму 64642,65 тис. грн.

 
* Имя:
Е-mail:
* Текст:
* Защитный код: (пять цифр от 0 до 9)


* - Поля, помеченные звездочкой, обязательны для заполнения.