24.11.13
...Яким учителем він був! - Що світ його і досі не забув!
источник: ЗА ОГНЕУПОРЫ (Часов Яр)

А був він одним з кращих випускників першого 10 класу школи № 15 у 1936 році. З успіхом закінчив Харківський державний університет ім. М. Горького (тепер — Каразіна, засновника університету).

...Не в однієї дівчини “тьохкало” у серці від доброї і веселої усмішки молодого фізика, а полонила красеня довгокоса і чорнява Ада, російський філолог, майбутня дружина.

...Чорною хмарою фашизму вкрила рідну землю війна, яку він пройде “від дзвінка до дзвінка”. Вірніше, від пострілу-вибуху до останньої кулі: до Сталінграду і від нього, Курську дугу, Україну, Молдову, Румунію, Угорщину, Австрію — про що розкажуть нагороди: Орден Красной Звезды, медалі “За отвагу”, “За оборону Сталинграда”, “За победу над Германией”, “За взятие Будапешта”, “За взятие Вены”.

...Запам’ятають його доброзичливість, знання з 1948 р. учні школи № 19 і у 1957-58 рр. — у СШ № 15, котрих він навчав фізиці, також завідував навчальною частиною СШ № 19.

Чуйна, духовно багата, душевна людина — він завжди був улюбленцем колег і учнів, привертаючи їх своєю безмежною ерудицією, бажанням допомогти, м’яким гумором, розповідями про наукові відкриття, про які сам дізнавався з науково-популярних, методичних видань, дописувачем яких і сам був, і нас прилучав.

“Наш Сенєчка”, — так з повагою зватимуть його не одне покоління учнів (педстаж — 30 років), колег, батьків, мешканців міста. Він завжди зрозуміє, порадить, навчить, дасть відповідь на будь-яке запитання.

У 1970 році Семена Федоровича Грищенка нагородили медаллю “За доблестный труд в ознаменование 100-летия со дня рождения В.И. Ленина”.

...Артемівський відділ освіти мав бути вдячним Семену Федоровичу за добровільне наставництво і опіку його над молодими “ще зеленими” завідувачами навчальних частин шкіл м. Часів Яру: Л.В. Журбою (СШ № 15), Н.А. Скрипкою (СШ № 16), К.М. Сименко (СШ № 17), по “виліпленню” з них управлінців освіти, за що вони йому щиро вдячні.

23 листопада нашому шановному Семену Федоровичу виповнилося б 95 років з дня народження (на превеликий жаль, 18.06.2014 буде 20 років, як його нема з нами).

Тож згадаймо нашого дорогого вчителя з великою шаною і вдячністю долі, що в нашому житті зустрілася яскрава особистість, світло якої нам осяває життєву дорогу і зігріває теплом.

Випускники СШ № 19 1957 р.

 
* Имя:
Е-mail:
* Текст:
* Защитный код: (пять цифр от 0 до 9)


* - Поля, помеченные звездочкой, обязательны для заполнения.

У нас вы можете купить права всех категорий.