30.05.13
Отчетный концерт стал тематическим
источник: ЗА ОГНЕУПОРЫ (Часов Яр)
Час поставив перед педагогікою головне завдання: займатися пошуком та розвитком індивідуальності, створенням цілісної скоординованої системи з виявлення, розвитку, підтримки і стимулювання талановитої молоді.

Науково-дослідницькі проекти, до яких залучаються старшокласники, — надійний шлях пізнання кожним юним дослідником своїх творчих можливостей, а часто – й професійного самовизначення.

Міське наукове товариство учнів (у рамках роботи освітньо-професійного комплексу) покликане реалізувати ці-льовий системний підхід в організації науково-дослідної роботи старшокласників у позаурочний час. Основною формою роботи є секція, в яку об’єднуються діти, які мають спільні інтереси в тій чи іншій галузі знань.

На першому етапі слухачі МАН ознайомлюються з актуальними проблемами теорії та практики конкретної науки, визначають теми робіт, проводять дослідження, оформляють роботи з урахуванням усіх необхідних вимог. Контрольна робота, що традиційно супроводжує захист наукової праці, складається із завдань різних рівнів, які не виходять за рамки шкільної програми.

Захист роботи відбувається на науково – практичних конференціях під час роботи предметної секції в присутності учнів і предметного журі: викладачів університетів, методистів, учителів. Під час захисту доповідач називає тему і мету дослідження, план роботи і коротко (тезисно) викладає зміст роботи. Особлива увага приділяється практичній частині роботи. Наприкінці формуються висновки.

Борозна Оксана, учениця 11 класу Часовоярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15, дійсний член МАН секції «Селекція та генетика» Часовоярського Центру дитячої та юнацької творчості, проводила дослідну роботу на базі Артемівського відділу Костянтинівської державної сортодослідної станції в с. Калініно (випробовувались гібриди кукурудзи звичайної для визначення найбільш пристосованих до екстремальних умов півночі Донецької області).

Робота та захист Борозни Оксани були високо оцінені на міському, обласному та Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, де зайняли І та II місця відповідно. Значним досягненням автора стала перемога у фінальних етапах Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів і винахідників «Природа-людина-виробництво-екологія», що проходив у рамках науково-освітніх проектів «Україна-Європа-Світ» та Всеукраїнському конкурсі «Юний селекціонер-генетик» у місті Києві в лютому-квітні 2013 року.

О.М. Мокроусова,
керівник гуртка Центру дитячої та юнацької творчості.

 
* Имя:
Е-mail:
* Текст:
* Защитный код: (пять цифр от 0 до 9)


* - Поля, помеченные звездочкой, обязательны для заполнения.