23.05.13
Герої живуть доти, поки про них пам’ятають
источник: ЗА ОГНЕУПОРЫ (Часов Яр)
8 травня у міській бібліотеці відбувся урок пам’яті “Герої живуть доти, поки про них пам’ятають”, в якому прийняли участь учні 7-Б класу ЗОШ № 15 (класний керівник Беззабарна Олена Іванівна). Почесним гостем на уроці був ветеран Великої Вітчизняної війни Скиба Григорій Семенович.

Все далі в історію відходять жорстокі битви Великої Вітчизняної, в яких наш народ виявив насправді героїчну мужність, відстояв честь і незалежність Батьківщини.

Чем дальше мы уходим от войны,
Тем тяжелей нести по жизни раны,
Тем реже в парках города видны
Заросшие рубцами ветераны.
Чем дальше мы уходим от войны,
Тем меньше незабудок на могилах,
Тем чаще мы в минуту тишины
Сдержать слезу соленую не в силах…

На екрані виникають кадри воєнної хроніки, на яких зображені палаючі розграблені міста та села. Та не скорилася наша країна сп’янілим від воєнних успіхів окупантам. Всі, хто міг тримати зброю в руках, піднялись на захист Вітчизни. Затамувавши подих, слухали діти розповідь ветерана про суворі дні війни, намагались уявити себе в тих тяжких умовах на місці своїх прадідів.

З повагою та подякою декламували діти свої улюблені вірші про далеке минуле, що відоме їм тільки з історії, розповідей ветеранів, художніх та документальних фільмів, книг. Особливо стривожило дітей відео про життя їх ровесників у часи випробувань. З гордістю за своїх прадідів читали вірші Катерина Чала, Анастасія Катрушенко, Михайло Коник, Анастасія Курлищук, Денис Рєзніков, Катерина Клименко, Олександра Богун, Діана Харитонова. Для почесного гостя співали пісні воєнних років: «Журавли», «Три танкиста», «Катюша», «На безымянной высоте». Закінчився урок хвилиною мовчання.

Хвилина мовчання, хвилина мовчання
Пекуча й терпка, як сльоза.
Хвилина мовчання – в ній наша любов і гроза,
Як подвиг полеглих,
Священна хвилина мовчання…

На майданчику біля бібліотеки розклали вогнище, в якому пекли картоплю. Для наших юних читачів та гостей приготували чай та солодощі. І дорослі, і діти були задоволені від зустрічі, присвяченій Великій Перемозі.

У святкові травневі дні бібліотека представляла книжкові виставки, присвячені Дню Перемоги: «Назавжди в пам’яті народній», «І зброєю, і словом». У музичній вітальні 7 травня протягом дня лунали пісні воєнних років.

Колектив бібліотеки-філіала № 1.

 
* Имя:
Е-mail:
* Текст:
* Защитный код: (пять цифр от 0 до 9)


* - Поля, помеченные звездочкой, обязательны для заполнения.