21.02.13
БІЛЬШІСТЬ ПОЖЕЖ ВИНИКЛА В ПРИВАТНИХ БУДИНКАХ
источник: ЗА ОГНЕУПОРЫ (Часов Яр)
Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей та спричиняються значні матеріальні втрати. Так, протягом 2012 року в м. Часів Ярі сталося 45 пожеж, на яких загинуло 4 людей. Матеріальні втрати від них склали 92 тис. 800 грн. Під час ліквідації пожеж було врятовано матеріальних цінностей на суму понад 188 тис. 300 грн.

Як показує статистика, більшість пожеж, які привели за собою загибель людей, виникли не на підприємствах та в організаціях, а саме в приватних будинках та квартирах. А це каже про те, що людський фактор знаходиться на першому місці в списку самих розповсюджених причин виникнення пожеж, а саме: необережне поводження з вогнем, у тому числі, і паління в нетверезому стані та у ліжку; порушення правил пожежної безпеки при встановленні і експлуатації електрообладнання, пічного та газового опалення; гра дітей з вогнем. В кожному із цих випадків причиною нещасного випадку стала людська безпечність, необережність та необачність. На жаль, проблема виконання правил пожежної безпеки на теперішній час залишається актуальною, тому що помилкова впевненість в індивідуальній безпеці людей пригнічується, тому ігноруються протипожежні вимоги. Ось декілька прикладів пожеж.

01.02.2012 року о 02 годині 56 хвилин сталася пожежа в м. Часів Ярі по вул. Орджонікідзе, 112. На момент прибуття чергового караулу ПДПЧ-76 при проведенні розвідки було встановлено, що горить приватний будинок. Створилося сильне задимлення усіх кімнат будинку. Під час гасіння пожежі було знайдено 2 загиблі жінки. Загальна площа пожежі склала 36 м². Збиток від пожежі — 15 тис. грн. Врятовано — на суму 5 тис. грн. Будинку завданий значний матеріальний збиток.

Складнощі гасіння пожежі полягали у тому, що будинок був з елементами дерев’яних конструкцій, та пізнє виявлення пожежі. Вогонь поширювався по горищу та дерев’яній обрешітці. Причина пожежі — порушення правил безпеки при використанні пічного опалення.

16.02.2012 року о 01 годині 28 хвилин сталася пожежа в м. Часів Ярі по вул. Орджонікідзе, 32. На момент прибуття чергового караулу ПДПЧ-76 при проведенні розвідки було встановлено, що горить літня кухня. Створилося сильне задимлення усіх її кімнат. Загиблих та постраждалих знайдено не було. Загальна площа пожежі склала 15 м². Збиток від пожежі — 3 тис. грн. Врятовано — на суму 10 тис. грн. Літній кухні завданий значний матеріальний збиток.

Складнощі гасіння пожежі полягали у тому, що кухня була з елементами дерев’яних конструкцій, та пізнє виявлення пожежі. Вогонь поширювався по горищу та дерев’яній обрешітці. Причина пожежі — порушення правил безпеки при використанні пічного опалення.

24.07.2012 року о 17 годині 40 хвилин сталася пожежа в м. Часів Ярі по пров. Пархоменко, 20. На момент прибуття чергового караулу 76 ДПРЧ при проведенні розвідки було встановлено, що горить приватний будинок. Створилося задимлення усіх його кімнат. Людей у будинку знайдено не було. Загальна площа пожежі склала 10 м². Збиток від пожежі — 2 тис. грн. Врятовано — на суму 5 тис. грн. Будинку завданий значний матеріальний збиток. Складнощі гасіння пожежі ті самі, що і в попередніх випадках. Причина пожежі — необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

76 державна пожежно-рятувальна частина 8 державного пожежно-рятувального загону Головного територіального управління МНС у Донецькій області в 2012 році також надавала допомогу населенню та підприємствам міста. Особовий склад підрозділу виїжджав на спиловку небезпечних дерев, на допомогу населенню при снігових заметах (витягування автомобілів зі снігу).

Керівництво 76 державної пожежно-рятувальної частини дякує керівництву ПАТ “Часівоярський вогнетривкий комбінат” за надання допомоги підрозділу паливо-мастильними матеріалами, ремонт техніки та придбання запасних частин до неї, ремонт службових приміщень частини та взагалі укріплення матеріально-технічної бази підрозділу.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! ПАМЯТАЙТЕ: ВАША БЕЗПЕКА ЗАЛЕЖИТЬ ЛИШЕ ВІД ВАС САМИХ! БУДЬТЕ ОБАЧНИМИ, БЕРЕЖІТЬ НАЦІОНАЛЬНЕ БОГАТСТВО УКРАЇНИ, СВОЄ ЖИТТЯ І МАЙНО ВІД ВОГНЮ!

Керівництво 76 державної пожежно-рятувальної
частини 8 державного пожежно-рятувального загону
ГТУ МНС у Донецькій області.

 
* Имя:
Е-mail:
* Текст:
* Защитный код: (пять цифр от 0 до 9)


* - Поля, помеченные звездочкой, обязательны для заполнения.