18.01.13
Підвищення виробництва зернових - це актуально
источник: ЗА ОГНЕУПОРЫ (Часов Яр)

У сучасних умовах при швидкому зростанні населення нашої планети значно збільшуються потреби у виробництві якісних продуктів харчування. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є підвищення виробництва зернових. Досягти цього в наш час за умов різких кліматичних змін вже неможливо екстенсивним шляхом, а тільки за рахунок інтенсивного землеробства, тобто створенням високоврожайних імунностійких районованих сортів і гібридів та використанням чистого насіння.

Борозна Оксана, учениця 11 класу Часовоярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15, дійсний член МАН секції «Селекція та генетика» Часовоярського Центру дитячої та юнацької творчості, разом з науковим керівником протягом трьох років працювали над вирішенням цих актуальних проблем.

На базі Артемівського відділу Костянтинівської державної сортодослідної станції в с. Калініно у 2010-2011 рр. було проведено ґрунтовий та лабораторний сортовий контроль насіння м’якої озимої пшениці сорту Розкішна, отриманого від різних виробників Донецької області, а в 2011-2012 рр. випробовувались гібриди Кукурудзи звичайної для визначення найбільш пристосованих до екстремальних умов півночі Донецької області. Досліди за першою темою довели, що ґрунтовий та лабораторний контроль є ефективним способом визначення сортової чистоти насіння. Його проведення дає змогу отримувати високі врожаї сільськогосподарських культур.

У результаті роботи за другою темою було визначено, що серед 6 досліджуваних гібридів найвищу врожайність качанів і зерна забезпечував пізньостиглий гібрид ДКС 5276, тому він рекомендується для широкого впровадження у виробництво в нашій області.

Науково-дослідницькі роботи Борозни Оксани були високо оцінені на міському та обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, де зайняли І та ІІ місце відповідно.

Значним досягненням автора стала перемога у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів і винахідників «Природа-людина-виробництво-екологія», що проходив у рамках науково-освітніх проектів «Україна-Європа-Світ» у місті Києві в лютому 2012 року. Спонсорську підтримку для участі в конкурсі надало ПАТ “Часівоярський вогнетривкий комбінат” та представники Партії регіонів.

 
* Имя:
Е-mail:
* Текст:
* Защитный код: (пять цифр от 0 до 9)


* - Поля, помеченные звездочкой, обязательны для заполнения.