10.01.13
Соціальному захисту неповнолітніх - особливу увагу
источник: ЗА ОГНЕУПОРЫ (Часов Яр)
На черговому засіданні виконкому було розглянуто інформацію про підсумки роботи служби у справах дітей Часовоярської міської ради за 2012 рік (начальник служби В.В. Кулікова).

Служба у справах дітей Часовоярської міської ради здійснює координаційну діяльність у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх і організації роботи з попередження бродяжництва і правопорушень серед неповнолітніх в тісній взаємодії всіх органів і служб, які займаються питаннями дитинства.

На території Часовоярської міської ради проживає, станом на 01.2012 р., 2109 дітей, віком від одного до вісімнадцяти років. Серед них — 28 неповнолітніх, що знаходяться під опікою та піклуванням.

Службою у справах дітей ведеться постійна робота по захисту прав неповнолітніх. З початку року до Артемівського міськрайсуду направлено:

- 8 позовних заяв по позбавленню батьківських прав;

- 3 справи про визнання громадянина безвісно відсутнім;

- 12 справ, у яких представник служби виступав як законний представник неповнолітніх;

- 1 справа про відновлення батьківських прав.

На даний момент в стадії розробки знаходиться 2 справи по позбавленню батьківських прав, 1 справа на розгляданні Артемівського міськрайонного суду також про позбавлення.

Службою у справах дітей ведеться профілактична робота з рідними дітей, що залишились без батьківського піклування, рідним роз’яснюються переваги знаходження дітей під опікою. За 2012 рік під опіку, піклування було влаштовано троє малолітніх дітей, 1 неповнолітня дитина вилучена з родини. У Дзержинському міському притулку для неповнолітніх перебувають чотири неповнолітні дитини, які чекають на влаштування.

З початку 2012 року до м. Артемівська було направлено три родини, які звернулися до служби у справах дітей м. Часів Яру з питанням можливості встановлення опіки над дитиною: 1 родина, яка знаходилась на обліку, як кандидат в створенні прийомної сім`ї, та піклувальники, що взяли на виховання 2 малолітніх дітей, які мають статус дітей, позбавлених батьківського піклування.

За звітний період на профілактичному обліку знаходилося 9 неблагополучних родин, де виховуються 17 неповнолітніх дітей, дві родини, діти яких зазнали насилля, та троє дітей, схильних до бродяжництва. Службою у справах дітей Часовоярської міської ради спільно з міським відділом міліції м. Часів Яру, навчальними закладами, дитячими педіатрами Часовоярської міської лікарні № 3 контролюються умови виховання та проживання дітей, здійснюються профілактичні рейди-перевірки, надається необхідна соціально-правова допомога. В разі необхідності здійснюються заходи по вилученню дітей з несприятливих умов, направлення до лікарняних закладів та притулків для дітей з подальшим влаштуванням до дитячих державних закладів на повне державне утримання, або під опіку, піклування.

За 2012 рік було проведено понад 93 рейди спільно з класними керівниками, спрямованих на контроль функціонально-неспроможних родин, та родин підлітків, що знаходяться на обліку у службі. Рейди допомагають виявити сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах.

Часовоярською міською радою встановлена черга осіб із числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на квартирному обліку. В жовтні поточного року було надане житло особі пільгової категорії. Одну особу поставлено на квартирний облік. Ведеться робота зі створення житлового реєстру дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для постановки на квартирний облік та першочергового отримання житла. Ведеться контроль над опікунами по збереженню закріпленого житла за підопічними, вчасної сплати комунальних послуг.

Підлітки, що знаходяться на обліку у службі, відмічаються щомісяця 15 числа, під час відміток з ними проводяться профілактичні бесіди, окрім цього, родини відвідуються за місцем проживання з метою контролю ситуацій.

Велику вагу мають щотижневі бесіди з неповнолітніми в навчальних закладах, що тримають під контролем дітей, які схильні до пропусків занять та правопорушень. Дані бесіди дають можливість своєчасно реагувати на зміни в поведінці неповнолітніх, та попереджувати можливі негативні прояви.

З появою в службі у справах дітей спеціаліста з профілактичної роботи, у зв’язку з налагодженим співробітництвом із службою міського відділу міліції м. Часів Яру, спеціалістом Артемівського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, піклування, в порівнянні з попереднім роком, зменшилась на 10 дітей. Протягом року було відібрано лише 3 неповнолітніх дитини, що в порівнянні з попереднім роком зменшилось в 3 рази. Кількість рейдів зросла вдвічі. Службою приділяється багато уваги до дітей з девіантною поведінкою, та батьків, що відхиляються від виконання своїх обов’язків – з ними проводяться профілактичні бесіди, лекції, семінари.

Організація превентивного виховання, правовиховної та профілактичної роботи є одним з пріоритетних напрямків роботи служби та виховних закладів.

Безумовно те, що позитивних результатів в роботі з подолання дитячої бездоглядності та безпритульності на території Часовоярської міської ради можливо досягнути лише при умовах тісної взаємодії учбових закладів зі службою у справах дітей, та органами внутрішніх справ.

 
* Имя:
Е-mail:
* Текст:
* Защитный код: (пять цифр от 0 до 9)


* - Поля, помеченные звездочкой, обязательны для заполнения.