24.10.07
В інтересах неповнолітніх
источник: ЗА ОГНЕУПОРЫ (Часов Яр)
На черговому засіданні виконкому Часівоярської міської ради було розглянуто питання «Про хід виконання Програми подолання дитячої бездоглядності на території Часовоярської міської ради на період до 2010 року, ухваленої рішенням виконкому міської ради від 25.10.2006 №163». З інформацією виступив начальник служби у справах неповнолітніх С.В.Чаус.

Він, зокрема, зазначив, що сучасне реформування суспільства призвело до такого соціального явища, як дитяча бездоглядність. Високий рівень розлучень, побутова невлаштованість, неблагополуччя сімейного клімату спричинили розповсюдження негативних проявів у дитячому середовищі. Життя і здоров'я дітей з неблагополучних сімей постійно перебуває під загрозою, а збільшення їх чисельності становить певну загрозу для майбутнього суспільства.

З метою соціального захисту дітей, які опинилися в надзвичайних життєвих умовах, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, своєчасного вжиття попереджувальних заходів щодо дітей, які бродяжать та жебракують, схильні до правопорушень, виховуються в соціально неспроможних сім'ях, службою у справах неповнолітніх міської ради було розроблено Програму подолання дитячої бездоглядності на території Часовоярської міської ради на період до 2010 року.

На виконання заходів цієї Програми служба у справах неповнолітніх веде постійну роботу, направлену на подолання дитячої бездоглядності:
– рейдові відвідування,
– профілактичні бесіди з родинами,
– профілактичні бесіди з підлітками,
– допомога у працевлаштуванні.

За 2007 рік було проведено понад 30 рейдів, під час яких відвідуються родини та підлітки, що перебувають на обліку в службі у справах неповнолітніх, а також у групі ризику. Відвідуються і родини, у яких склалися тяжкі родинні обставини.

Рейдові відвідування допомагають контролювати ситуації в родинах та присутність бездоглядних дітей на вулицях міста. В 2007 році під час рейдів було виявлено 5 неповнолітніх, троє повернуто в родину, двоє перебувають у інфекційному відділенні міської лікарні, тому що умови проживання не дозволяють повернути дітей в родину, ведеться робота по усуненню перешкод у поверненні неповнолітніх дітей у родину.

У 2007 році проведено понад 120 бесід з неповнолітніми, бесіди проводяться у школах та училищі, що дає можливість скоротити кількість неповнолітніх, які прогулюють зайняття та не ночують вдома. У разі складних ситуацій викликаються батьки, з якими ведуться роз'яснювальні бесіди з опиранням на Адміністративний кодекс та можливі наслідки за даним кодексом. Проведено понад 30 бесід з батьками.

З початком навчального року знову стало гостро питання недотримання декотрими комп'ютерними клубами графіку роботи, діти залишались у клубі іноді на ніч і зрозуміло, що зранку вони йшли додому, а не в школу. З власником клубу проведено бесіду про можливі наслідки подальших порушень графіку. На даний момент це питання знаходиться під контролем служби.

В цьому році до міста повернулось двоє дітей-сиріт, їм було надано роботу на підприємстві міста, також вони були тимчасово забезпечені житлом за рахунок гуртожитку.

У 2007 році неповнолітню дівчину з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано до училища в м. Артеміську.

Ведеться постійна робота з судом в інтересах неповнолітніх дітей, за 2007 рік до суду подано 9 позовних заяв про позбавлення батьківських прав, визнання безвісно відсутніми та встановлення опіки у разі визнання батьків недієздатними.

Виконком міської ради прийняв до відома інформацію начальника служби у справах неповнолітніх. Роботу щодо профілактики безпритульності, бродяжництва, жебракування та правопорушень серед неповнолітніх продовжити.

 
* Имя:
Е-mail:
* Текст:
* Защитный код: (пять цифр от 0 до 9)


* - Поля, помеченные звездочкой, обязательны для заполнения.